Якщо цифри задуманого двоцифрового числа поміняти місцями, то вийде число, яке на 27 менше за

початкове. Яке число задумане?

Ответы на вопрос

Отвечает Искакова Маржан.

Давайте позначимо задумане двоцифрове число як AB, де A - це десятки, а B - одиниці.

За умовою маємо, що якщо поміняти місцями цифри, то отримаємо число BA, і це число на 27 менше за початкове. Математично це виглядає так:

10A + B - (10B + A) = 27

Розв'язавши це рівняння:

9A - 9B = 27

A - B = 3

Отже, різниця між десятками і одиницями задуманого числа дорівнює 3. Щоб знайти задумане число, можна розглянути всі можливі варіанти:

1. Якщо A = 4 і B = 1, то задумане число - 41.

2. Якщо A = 5 і B = 2, то задумане число - 52.

3. Якщо A = 6 і B = 3, то задумане число - 63.

4. Якщо A = 7 і B = 4, то задумане число - 74.

5. Якщо A = 8 і B = 5, то задумане число - 85.

6. Якщо A = 9 і B = 6, то задумане число - 96.

З урахуванням умови, лише число 74 задовольняє умову задачі. Таким чином, задумане число - 74.