6 і 10 знайти нсд і нск чисел с розвьязком​


Ответы на вопрос

Отвечает Никитина-Дикова Ольга.

Відповідь:Для знаходження найбільшого загального дільника (НОД) та найменшого загального кратного (НОК) чисел 6 та 10, скористаємося алгоритмами Евкліда та формулою для НОК.

НОД (6, 10) з використанням алгоритму Евкліда:

Почнемо з більшого числа (10) і поділимо його на менше (6):

10 ÷ 6 = 1 із залишком 4

Тепер друге число стає більшим (6), а залишок (4) стає меншим числом:

6 ÷ 4 = 1 із залишком 2

Потім повторимо процес:

4 ÷ 2 = 2 із залишком 0

Коли залишок стає рівним нулю, ми бачимо, що 2 є останнім НОД чисел 6 та 10.

НОК (6, 10) з використанням формули:

НОК можна знайти за допомогою формули:

НОК (6, 10) = (6 * 10) / НОД (6, 10)

НОК (6, 10) = (6 * 10) / 2 = 60 / 2 = 30

Таким чином, НОД чисел 6 і 10 дорівнює 2, а НОК дорівнює 30.

Покрокове пояснення: