Товар коштував 60 грн. Ціна його знизилась на деяку кількість процентів, а потім ще на подвоєну

кількість процентів. Після цього товар став коштувати 35,7 грн. На скільки процентів знижено ціну товару? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ильясов Рамиль.

Ответ:

40,5%

Пошаговое объяснение:

Пропорція:

60 грн.     це   100%

35,7 грн.  це    х%

х=35,7 * 100 : 60 = 59,5%

Ціна знизилась на 100-59,5=40,5%.

Отвечает Анохин Никита.

Спершу ціна знизилась на x відсотків, а потім ще на 2x відсотків. Отже, загальне зниження ціни можна виразити як (1 - x/100) * (1 - 2x/100).

За умовою маємо:

60 * (1 - x/100) * (1 - 2x/100) = 35.7

60000 * (1 - 0.01х) * (1 - 0.02х) = 35700

6 * (100 - х) * (100 - 2х) = 35700

10000 - 300х + 2х² = 5950

2х² - 300х + 4050 = 0

х² - 150х + 2025 = 0

За теоремою Вієта:

х = 15

х = 135 - не задовольняє умові

Відповідь: 15%