Яку найбільшу кількість однакових наборів можна скласти із 150 ручок і 315 олівців?


Ответы на вопрос

Отвечает Никуленко Лена.

Пошаговое объяснение:

Розкладаємо числа 150 і 315 на прості множники:

150 = 2 * 3 * 5^2

315 = 3^2 * 5 * 7

Тепер знайдемо НСК цих чисел, беручи найвищі ступені кожного простого множника, які зустрічаються в обох числах:

НСК = 2 * 3^2 * 5^2 * 7 = 2 * 9 * 25 * 7 = 3150

Отже, найбільша кількість однакових наборів, яку можна скласти з 150 ручок і 315 олівців, це 3150 наборів.