оператор протягом першої години набрав 30 % тексту, протягом Другої 1/6, протягом третьої 5/18, а

протягом четвертої —решту.Яку частину тексту набрав оператор протягом четвертої години?

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Анастасия.

Відповідь:

\frac{23}{90} або \frac{1}{4} = 0,25

Покрокове роз'яснення:

Особливістю такого типу задач є те, що в їх умові не дається обсяг всієї роботи у відповідних одиницях вимірювання (годинах, кілометрах, і т.д), і при розв'язуванні цих задач ми користуємося методом умовної одиниці (далі УО).

У зв'язку з цим всі розрахунки ведуться не в одиницях вимірювання величин, даних в умові (в нашому випадку - в годинах), а в частинах УО.

Метод УО полягає в тому, що ми весь обсяг роботи заміняємо на одиницю і оперуємо в межах цієї одиниці. В даному випадку: весь обсяг тексту - це і є 1.

Відомо, що протягом першої години оператор надрукував 30% від усього тексту. 30% - це \frac{3}{10} ¹. Протягом другої години - \frac{1}{6}, третьої - \frac{5}{18}, і четвертої - x частин від усього тексту, тобто 1.

Весь обсяг роботи оператора (1) - це сума усього об'єму тексту, набраного ним за 4 години роботи. Тобто додавши весь об'єм його роботи - ми отримаємо весь об'єм його роботи. І це логічно.

Звертаю Вашу увагу, що "решту роботи" ми позначили як невідомий доданок, ввівши змінну² x. Саме це математичне введення змінною дозволить нам задовільнити рівність умовної одиниці, додавши весь об'єм роботи, в тому числі невідомий. За правилами розв'язування рівнянь отримаємо:

1 = \frac{3}{10}  + \frac{1}{6} + \frac{5}{18} + x; x = \frac{23}{90}.

x - це решта роботи, яку оператор зробив протягом четвертої години. Це і є відповіддю на поставлене задачею питання.

Варто також примітити, що 23/90 ≈ 0,25, тобто оператор протягом четвертої години закінчив одну четверту тексту³.

--------------------------------------------------------

1) Відсоток - це сота частина числа (в нашому випадку - УО), відповідно: 30% = 30/100 = 3/10.

2) Змінна - це якийсь алфавітний символ, яким зручно позначати певну величину, яку ми ще не знаємо, але можемо дізнатися, доклавши до цього зусилля. Змінна в нашій задачі - приймає одне конкретне значення - 0,25 або одна четверта.

В багатьох задачах алгебри змінна може приймати декілька значень: 2, 3 а то і більше! Властивість якогось символа постійно змінюватися або приймати декілька значень - це і є змінною.

3) 0,25 = \frac{25}{100} = \frac{1}{4}.

Отвечает Завьялов Олег.

Ответ:

23/90 текста.

Пошаговое объяснение:

Весь текст есть 1 целая.

В 1-день набрано 30% то есть 30/100 или 3/10,

во 2-день набрано - 1/6,

в 3-день набрано - 5/18.

В 4-день по условию набран остаток текста, следовательно -

в 4-день набрано -

1-3/10-1/6-5/18=180/180-3/10-1/6-5/18=

(180-54-30-50)/180=46/180=23/90 (текста).

Ответ: в четвертый день набрано 23/90 текста.