В прямокутному трикутнику Абс з гіпотенузою С і катетами а і б .знайти a) B. якщо вiдомi: а та

с;б) с, а, якщо відомі <А, в.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бота Акбота.

Пошаговое объяснение:

**a)** Для знаходження кута В, якщо відомі катет А і гіпотенуза С, можна скористатися теоремою Піфагора:

```

С^2 = А^2 + В^2

```

Відповідно, кут В можна знайти за формулою:

```

В^2 = С^2 - А^2

```

```

В = arccos(C^2 - A^2) / C

```

**б)** Для знаходження гіпотенузи С і катета А, якщо відомі кут А і кут В, можна скористатися теоремою косинусів:

```

С^2 = А^2 + В^2 - 2АВ cos(A + B)

```

```

А^2 = С^2 - В^2 - 2АВ cos(A + B)

```

Відповідно, гіпотенузу С можна знайти за формулою:

```

С = sqrt(А^2 + В^2 + 2АВ cos(A + B))

```

Катет А можна знайти за формулою:

```

А = sqrt(С^2 - В^2 - 2АВ cos(A + B))

```

Приклад:

Нехай в прямокутному трикутнику АВС гіпотенуза С = 10 см, а кут А = 30°. Знайти кут В і катет А.

За теоремою Піфагора, катет А дорівнює:

```

А = sqrt(С^2 - В^2) = sqrt(10^2 - 5^2) = sqrt(75) = 5√3

```

За теоремою косинусів, кут В дорівнює:

```

В = arccos(C^2 - A^2) / C = arccos((10^2 - (5√3)^2) / 10) = 60°

```

Відповідь: кут В = 60°, катет А = 5√3.