Як вичислили корінь - 72/198=-4/11


Ответы на вопрос

Отвечает Лаврова Настя.

Ответ:
-72/198 = (-72 * -9) / (198 * -9) = 648 / -1782
Потім, щоб обчислити чисельник і знаменник окремо, можна використовувати калькулятор або вручну спростити їх до найменшого спільного знаменника:

648 = 2 * 2 * 2 * 3 * 3 * 3 * 3 = 2^3 * 3^4

-1782 = -2 * 3 * 3 * 3 * 3 * 3 * 2 = -2^2 * 3^5
Тепер, коли чисельник і знаменник в простій формі, корінь може бути вичислений:

sqrt(648 / -1782) = sqrt((2^3 * 3^4) / (-2^2 * 3^5))

За допомогою властивостей кореня, можна скоротити експоненти двійки та трійки:

sqrt((2^3 * 3^4) / (-2^2 * 3^5)) = sqrt((2 * 3^3) / (-3^3)) = sqrt(2 / -3)

sqrt - це корiнь

Таким чином, корінь відношення -72/198 дорівнює sqrt(2 / -3).

Пошаговое объяснение: