12/24 скоротити дріб 30/100 32/56


Ответы на вопрос

Отвечает Ясінська Таня.

Для скорочення дробу, спростимо чисельник і знаменник дробу на їхній найбільший спільний дільник (НСД).

1. Для дробу 12/24:

  НСД(12, 24) = 12

  Розділимо обидва чисельник і знаменник на 12:

  12/12 = 1

  24/12 = 2

  Таким чином, 12/24 скорочується до 1/2.

2. Для дробу 30/100:

  НСД(30, 100) = 10

  Розділимо обидва чисельник і знаменник на 10:

  30/10 = 3

  100/10 = 10

  Таким чином, 30/100 скорочується до 3/10.

3. Для дробу 32/56:

  НСД(32, 56) = 8

  Розділимо обидва чисельник і знаменник на 8:

  32/8 = 4

  56/8 = 7

  Таким чином, 32/56 скорочується до 4/7.