Ціна виробу спочатку зросла на 20% а потім на стільки ж відсотків була знижинена. Як і на скільки

відсотків змінилась ціна в порівнянні о початкової?

Ответы на вопрос

Отвечает Бахарев Артём.

Нехай початкова ціна виробу- х

Зростання на 20%- 0,2х

Стало х+0,2х=1,2х

Зниження на 20% (рахуємо від останньої підвищеної ціни)- 0,24х

Стало 1,2х-0,24х=0,96х

Отже, початкова ціна була х, тобто 100%

Ціна після змін 0,96х - ?%

(100*0,96х)/х=96% (ціна після змін)

100%-96%=4% - ціна збільшилась на 4%

Відповідь: у порівняння до початкової ціна збільшилась на 4%