Периметр прямокутника дорівнює 74 см, а його площа 300 см2. Знайдіть довжину більшої сторони

прямокутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Ломова Алена.

Ответ:

25 см.

Пошаговое объяснение:

Нехай сторони прямокутника дорівнюють a і b.

Тоді його периметр (сума довжин всіх сторін) обчислюватиметься як 2a+2b, а його площа як a\cdot b.

Виходячи з умови, маємо наступну систему:

\left \{ {{2a+2b=74 | :2} \atop {ab=300}} \right.

Поділимо перше рівняння системи на 2 і отримаємо:

\\\\\left \{ {{a+b=37} \atop {ab=300}} \right.

Тепер виразимо, наприклад, a і результат підставимо в друге рівняння:

\\\\\left \{ {{a=37-b} \atop {(37-b)\cdot b=300}} \right.\\\\\\\left \{ {{a=37-b} \atop {37b - b^2=300}} \right.

Друге рівняння - квадратне, розв'яжемо його окремо:

37b-b^2=300\\37b-b^2-300=0 |\cdot (-1)\\b^2-37b+300 = 0\\D = 37^2-4\cdot 300\cdot 1 = 1369 - 1200 = 169  = 13^2\\b_{1} = \frac{37 - 13}{2} = 12\\b_{2} = \frac{37+13}{2} = 25

Отже, маємо що довжина сторони b становитиме або 12, або 25.

У такому разі довжина сторони a = 37 - b становитиме або 25, або 12 відповідно.

А отже, більша сторона прямокутника дорівнює 25 см.