Novvoyxonaga tushgacha 4 200 kg va tushdan keyin 2 800 kg un keltirildi. Hamma un 100qop bo'ldi.

Novvoyxonaga tushgacha necha qopva tushdan keyin necha qop un keltirilgan?​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Tushgacha 60 qop va tushdan keyin 40 qop un keltirilgan

Пошаговое объяснение:

4200+2800=7000 kg  Hamma unning massasi

7000/100=70 kg   Bitta qop unning massasi

4200/70=60 qop Tushgacha keltirilgan

2800/70=40 qop Tushdan keyin keltirilgan