7. Mashina tushgacha 2 soat yurdi, tushdan keyin esa shunday tezlik bilan yana 4 soat yurdi. U

hammasi bo'lib 300 km yo'l yurdi. Mashina tushgacha necha kilometr va tushdan keyin necha kilometr yurgan? Haral​

Ответы на вопрос

Отвечает Поляков Иван.

Ответ:

100 км; 200 км

Пошаговое объяснение:

t1=2 ч

t2=4 ч

t=t1+t2=2+4=6 ч

v=S:t=300:6=50 км/ч

S1=50*2=100 км

S2=50*4=200 км