sayyohlor kunboyi 22km yol yurishdi ular 3soat 4km tezlik bilan yurishdi qolgan yol5km tezlik bilan

otishdi sayyohlar necha soat yolda bolishgan? 4-sinf pragramasi 6inchi misol​

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Камилла.
3s * 4km/s = 12km
22 - 12 = 10km
10km : 5km=2s

3s + 2s = 5soat