Java: 5 soatda Memula 451. Se formulaga ko'ra: a) 986 km/min tezlik bilan 34 minutda, b) 15 km/h

tezlik bilan 5 soatda bosib o'tilgan yo'lni toping. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Матвей.

Ответ:

1. Ifodaning qiymatini toping:

а) 58 · 196; b) 4600 · 1760; d) 405 · 208; f) 36 490 : 178; e) 17 835 : 145.

2. Tenglamani yeching:

а) 14 · x = 112; b) 133 : y = 19; d) t : 15 = 90.

3. Qulay usul bilan hisoblang:

а) 25 · 197 · 4; b) 8 · 567 · 125; d) 50 · 23 · 40.

4. Masalani tenglama tuzib yeching: Komil bir son o‘yladi. Uni 3 ga ko‘paytirib,

ko‘paytmadan 7 ni ayirdi. Natijada 50 hosil bo‘ldi. Komil qanday sonni o‘ylagan?

5. Tenglama ildizini toping: х + х – 20 = х + 5.

92

Пошаговое объяснение: