2х+7 жана -х+12 туюнтмаларынын суммасы 14 ко барабар болгон озгорулмонун маанисин тапкыла ​


Ответы на вопрос

Отвечает Корешкова Валерия.

Ответ:

x=2+7=9

x=9

-x=12

x=9-12

x=-3

Пошаговое объяснение

самое простое решение

1 0