На першій полиці було у 7 разів більше книжок, ніж на другій. Коли з першої полиці зібрали 20книг,

а на другу поклали 16, то на обох полицях стало порівно книжок. Скільки книжок було на кожній полиці спочатку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Прокопьева Ника.

                              Было              Стало

1-я полка                 7х                 7х - 20

2-я полка                 х                   х + 16

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Уравнение:

7х - 20 = х + 16

7х - х = 16 + 20

6х = 36

х = 36 : 6

х = 6 (книг) - было на второй полке

7х = 7 · 6 = 42 (книги) - было на первой полке

Відповідь: 42 книги було на першій полиці і 6 книг було на другій полиці.