Січна, що проходить через точку S, перетинає його в точках А і В, а січна, що проходить через

точки S і центр кола О, в точках С і D , SА = 4 см, SВ = 16 см, SС = 2 см. Знайдіть радіус кола.

Ответы на вопрос

Отвечает Ермаков Илья.

Ответ:   15 см .

Пошаговое объяснение:

За відомою властивістю січних , проведених зданої точки до кола :

SA * SB = SC * SD ;

SD = ( SA * SB)/SC = ( 4 * 16 )/2 = 32 (см ) ;

СD = 2r = SD - SC = 32 - 2 = 30 ( см ) ;

r = 30 : 2 = 15 (см ) .