Найди НСК та НСД а) 10 і 45 б) 16 і 24​


Ответы на вопрос

Отвечает Раимбаева Луиза.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

а)Розкладемо на прості множники 10 і 45

10 = 2 * 5

45 = 3 *3 * 5

однакові прості множники в обох числах 5

НСД (10; 45) = 5 = 5

Щоб знайти НСК треба виберати  в розкладанні меншого числа тобто 10 множники, які не ввійшли в розкладання це -2  і додаємо ці множники в розкладання більшего числа. Звідси маємо

НСК (10, 45) = 3 * 3 * 5 *2 = 90

б)Розкладемо на прості множники 16 і 24

16 = 2* 2 *2 *2

24 =  2 *2 * 2 * 3

однакові прості множники в обох числах 2; 2 ; 2

НСД (16; 24) =2* 2 *2= 8

Щоб знайти НСК треба виберати  в розкладанні меншого числа тобто 16 множники, які не ввійшли в розкладання це -2  і додаємо ці множники в розкладання більшего числа. Звідси маємо

НСК (16, 24) =  2* 2 *2 *3 *2 = 48