A davomitaa ongamua qaror uttar tayyorFirma xodimining haftalik ish haqi 62 000 n ifoda bilan

aniqlanadi, bu yerdan hafta davomida ishlangan soatlar miqdori. Agar xodim birinchi haftada 44soat, ikkinchi haftada 40 soat mehnat qilgan bo'lsa, uning bu ikki haftadagijami ish haqini turli usullar bilan hisoblang.​
1 0

Ответы на вопрос

Отвечает Выростков Даниил.

Ответ:

Firma xodimining haftalik ish haqi 62000 n ifodasi bilan belgilanadi, bu erda n - hafta davomida ishlagan soatlar soni. Agar xodim birinchi haftada 44 soat, ikkinchi haftada 40 soat ishlagan bo'lsa, bu ikki haftadagi umumiy ish haqini boshqacha hisoblang.

1

JAVOBNI KO'RISH

Javob

4.0 / 5

6

shoxrux

vositachilik

2 ta javob

29 yordamchi foydalanuvchilar

Javob:

Agar hamma narsa to'g'ri bo'lsa (62000 soat tezligi?), Keyin

Ish haqi: 62000 * n

n = 44 soat

n = 40 soat

Qaror 1

62,000 * 44 = 2,728,000

62,000 * 40 = 2,480,000

2 haftalik ish haqi:

2.728.000 + 2.480.000 = 5208.000 birlik.

Yechim 2

44 + 40 = 2 hafta ichida 84 soat

62,000 * 84 = 5,208,000 dona.

0 1