СРОЧНО!!! В класі більше 20, та менше 30 учнів, дні народження у всіх різні. Петро сказав: «Тих,

хто старше мене в класі, в два рази більше тих, хто молодший за мене». Оленка сказала: «Тих, хто старший за мене в класі, в три рази менше ніж тих, хто молодий за мене». Скільки дітей в класі? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Рябоконь Мария.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай у класі  учнів молодших  за Петра -х, тоді  учнів старших за Петра - 2х. Отже, у класі х+2х+1 учнів (3х +Петро).

Нехай у класі учнів старше Оленки - у, тоді  учнів молодше Оленки -3у. Отже, у класі у +3у + 1 учнів (4у+ Оленка).

Тобто це означає, що кількість учнів у класі має вигляд n = 3х + 1 і

n= 4у + 1, звідки n - 1 = 3х і n - 1 = 4у. Отже, число n - 1 ділиться і 3, і 4, тобто воно ділиться на 12. Єдине таке число між 21 та 29 - це 24. Звідси маємо :

n - 1 = 24

n = 24 +1

n = 25 дітей у класі