У геометричній прогресії b1=0,25, q=2. Знайдіть b10 i S=10​


Ответы на вопрос

Отвечает Бастриков Артём.

Ответ:

128; \quad 255,75;

Пошаговое объяснение:

b_{n}=b_{1} \cdot q^{n-1};\quad b_{10}=b_{1} \cdot q^{9}; \quad b_{10}=0,25 \cdot 2^{9}=2^{-2} \cdot 2^{9}=2^{-2+9}=2^{7}=128;

S_{n}=\dfrac{b_{1}(1-q^{n})}{1-q}; \quad S_{10}=\dfrac{0,25(1-2^{10})}{1-2}=\dfrac{-1023:4}{-1}=255,75;