Автобус і вантажна машина, швидкість якої на 19 км/год більша від швидкості автобуса, виїхали

одночасно назустріч одне одному із двох міст, відстань між якими складає 417 км. Визнач швидкості автобуса й вантажної машини, якщо відомо, що вони зустрілися через 3 год після виїзду.

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Иван.

А --------------------------------------- 417 км ------------------------------------------- В

-----> автобус                            t = 3 ч                             грузовик <-----

1 способ.

Пусть х км/ч - скорость автобуса, тогда (х + 19) км/ч - скорость грузовика. Уравнение:

(х + х + 19) · 3 = 417

2х + 19 = 417 : 3

2х + 19 = 139

2х = 139 - 19

2х = 120

х = 120 : 2

х = 60 (км/ч) - скорость автобуса

60 + 19 = 79 (км/ч) - скорость грузовика

2 способ.

1) 417 : 3 = 139 (км/ч) - скорость сближения;

2) 139 - 19 = 120 (км/ч) - поровну на автобус и грузовик;

3) 120 : 2 = 60 (км/ч) - скорость автобуса;

4) 60 + 19 = 79 (км/ч) - скорость грузовика.

Ответ: 60 км/ч и 79 км/ч.