5. Скільки часу протягом доби на табло електронного годинника, який показує години та хвилини,

світиться цифра 2? Відповідь поясніть срочно​

Ответы на вопрос

Отвечает Шайдак Слава.
Цифри 2 і 5 можуть брати участь як у годиннику, так і в хвилинах. 1) Знайдемо скільки разів можуть зустрічатися у годинник цифри 2 і 5. 23 год 224 02 год 05 год 12 год 15 год 20 год 21 год Разом 8 варіантів При цьому зміна цифр у хвилинах на табло для кожного варіанту дорівнюватиме 60 (60 хвилин за годину). Значить кількість варіантів для годинника з цифрами 2 і 5 буде 8*60=480 варіантів 2) А якщо в розрядах годинника немає ні 2 ні 5, то годяться лише показання хвилин з 2 або 5. При цьому у нас вже враховані варіанти з цифрами 2 і 5 у годинах. Значить без цих варіантів для годинника у нас залишається: 24-8 = 16 годин без цифр 2 та 5. Кількість хвилин на добу з цифрами 2 та 5. Для початку знайдемо скільки разів зустрічаються цифри 2 та 5 в 1 годині. Хвилини за 1 годину: 02 хв 05 хв 12 хв 15 хв 20 хв 21 хв 22 хв 23 МІН 24 хв 25 хв 26 хв 27 Кількість хвилин на добу з цифрами 2 та 5. Для початку знайдемо скільки разів зустрічаються цифри 2 та 5 в 1 годині. Хвилини за 1 годину: 02 хв 05 хв 12 хв 15 хв 20 хв 21 хв 22 хв 23 хв 24 хв 25 хв 26 хв 27 хв 28 хв 29 хв 32 хв 35 хв 42 хв 45 МІН 50 хв 51 хв 52 хв 53 хв 54 хв 55 хв 56 хв 57 хв 58 хв 59 хв Разом 28 варіантів за 1 годину 16 * 28 = 448 варіантів 480+448=928 комбінацій для електронного годинника, де зустрічаються цифри 2 і 5. Відповідь 928 разів на добу в наборі цифр на табло цього годинника беруть участь цифри 2 і 5 або тільки одна з цих цифр