2. Дано вектори (7; -1) i p(5; 2). Знайдіть динати вектора й, якщо й = t - р. ​


Ответы на вопрос

Отвечает Кашаев Ринат.

Відповідь:Даний вектор: a = (7; -1)

Даний вектор: p = (5; 2)

Для знаходження вектора y нам потрібно від вектора t відняти вектор p.

Таким чином, y = t - p.

Аби знайти компоненти вектора y, нам потрібно відповідні компоненти векторів t та p.

y = (t₁ - p₁; t₂ - p₂)

Також нам дано, що a = y, тобто:

a = y

(7; -1) = (t₁ - p₁; t₂ - p₂)

Звідси отримуємо систему рівнянь:

t₁ - p₁ = 7

t₂ - p₂ = -1

Для того, щоб знайти t, потрібно знайти значення t₁ та t₂. Щоб це зробити, ми можемо додати p₁ та p₂ до відповідних сторін рівнянь, щоб отримати:

t₁ = 7 + p₁

t₂ = -1 + p₂

Тепер, ми можемо записати вектор t як (t₁, t₂) = (7 + p₁, -1 + p₂). Тоді, замінюючи t₁ та t₂ в формулі для y, ми отримуємо:

y = (7 + p₁ - p₁; -1 + p₂ - 2)

y = (7; p₂ - 3)

Таким чином, динати вектора y - (7; p₂ - 3), де p₂ - будь-яке дійсне число.