В многоподьездном доме в каждом подьезде одинаковое число этажей, а на каждом этаже по 8 квартир.

Аня живёт в четвёртом подъезде на втором этаже в квартире № 349. Ваня живёт во втором подъезде того же дома и тоже на втором этаже. Какой номер квартиры у Вани, если он делится на число этажей в доме без остатка?​

Ответы на вопрос

Отвечает Тигровский Абу.

За умовою задачі, на кожному поверсі є 8 квартир. Отже, на першому поверсі будуть квартири з номерами від 1 до 8, на другому - від 9 до 16, на третьому - від 17 до 24 і т.д. Таким чином, квартира Ані має номер 4 * 8 + 2 = 34, або № 349 в звичайному форматі.

Також за умовою задачі відомо, що кількість поверхів в домі однакова для всіх під'їздів. Оскільки Ваня живе на другому поверсі, то його квартира має номер, який починається з цифри 2. Щоб номер квартири ділився на кількість поверхів без остачі, ця цифра повинна бути рівною або більшою за кількість поверхів. Отже, щоб знайти номер квартири Вани, потрібно знайти найменше число, яке ділиться на кількість поверхів без остачі і більше або рівне 34.

Якщо кількість поверхів в домі ділиться на 2, то найменше таке число буде 2 * 2 = 4. Якщо кількість поверхів в домі ділиться на 3, то найменше таке число буде 2 * 3 = 6. Якщо кількість поверхів в домі ділиться на більше число, то це число буде ще більшим. Оскільки точно не вказано, що кількість поверхів в домі є парним або кратним 3, можна припустити, що кількість поверхів може бути будь-яким цілим числом. Таким чином, найменше число, яке ділиться на кількість поверхів без остачі і більше або рівне 34, можна знайти, ділячи 34 на кількість поверхів і округлюючи результат до найближчого більшого цілого числа. Наприклад, якщо кількість поверхів в домі дорівнює 5, то найменше число, яке ділиться на 5 без остачі і більше або рівне 34, дорівнює 40. Отже, номер квартири Вани може бути 40, 45, 50 і т.д.