СРОЧНО!!! Обчисліть об’єм кисню, що витратився для спалювання пропану об’ємом 25 м3, та кількість

речовини вуглекислого газу, яка утворилася

Ответы на вопрос

Отвечает Дробинина Анастасия.
Для обчислення кількості кисню, що був витрачений на повне спалювання пропану, необхідно використовувати рівняння реакції спалювання:

C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O

У цьому рівнянні коефіцієнт 5 перед O2 показує, що для спалювання 1 моль пропану необхідно 5 молей кисню.

Тому, якщо ми знаємо об'єм пропану, можемо обчислити кількість молей пропану:

n(C3H8) = V / Vm

де V - об'єм пропану, Vm - молярний об'єм (для пропану Vm = 24,5 л/моль при нормальних умовах).

n(C3H8) = 25 м3 / 24,5 л/моль = 1020,4 моль

Тому для повного спалювання пропану необхідно:

n(O2) = 5 * n(C3H8) = 5 * 1020,4 моль = 5102 моль

Об'єм кисню, який було витрачено, можна обчислити, використовуючи ідеальний газовий закон:

PV = nRT

де P - тиск, V - об'єм, n - кількість молей, R - універсальна газова стала, T - температура.

При нормальних умовах (тиск 1 атмосфера, температура 273 К, універсальна газова стала R = 0,082 л * атм / (моль * К)) отримуємо:

V(O2) = n(O2) * RT / P

V(O2) = 5102 моль * 0,082 л * атм / (моль * К) * 273 К / 1 атмосфера = 1162 л

Отже, об'єм кисню, що було витрачено, становить 1162 л.

Щоб обчислити кількість вуглекислого газу, який утворився, також можна використати рівняння реакції спалювання:

C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O