Знайдіть площу рівнобедреного трикутника, якщо його периметр дорівнює 90см​


Ответы на вопрос

Отвечает Камалова Карина.

Якщо трикутник є рівнобедреним, то його дві сторони мають однакову довжину, позначимо її як "a", а третя сторона має довжину "b". Тоді периметр трикутника дорівнює:

P = 2a + b

Але з умови задачі відомо, що периметр дорівнює 90 см. Тому ми можемо записати:

90 см = 2a + b

Також знайомо, що у рівнобедреного трикутника висота, проведена до основи, є бісектрисою основи і ділить її на дві рівні частини. Отже, ми можемо побудувати прямокутний трикутник зі сторонами "a/2" та "h", де "h" - висота трикутника. Тоді за теоремою Піфагора ми можемо записати:

b^2 = (2h)^2 + a^2

Оскільки трикутник є рівнобедреним, то ми можемо записати:

h^2 = a^2 - (b/2)^2

Підставляючи це значення для "h" у вираз для b^2, ми отримуємо:

b^2 = 4a^2 - 4h^2 = 4a^2 - 4(a^2 - (b/2)^2) = 4b^2/4

Отже, ми отримали:

b^2 = 4a^2/3

Підставляючи отримане значення для "b" у вираз для периметру, ми отримуємо:

90 см = 2a + sqrt(4a^2/3)

Розв'язуючи це рівняння відносно "a", ми отримуємо:

a = 30 см / sqrt(3)

Тоді площа рівнобедреного трикутника буде:

S = (1/2) * b * h = (1/2) * a * sqrt(a^2 - (b/2)^2) = (1/2) * (30 см / sqrt(3)) * sqrt((30 см / sqrt(3))^2 - ((15 см) / 2)^2) ≈ 225 см^2

Отже, площа рівнобедреного трикутника дорівнює близько 225 см^2.

Отвечает Кузьминых Слава.

Ответ:

Для рівнобедреного трикутника знайомі довжини двох сторін однакові, позначимо їх як x.

Оскільки периметр трикутника дорівнює сумі довжин його сторін, то маємо:

2x + b = 90,

де b - довжина третьої сторони.

Оскільки трикутник рівнобедрений, то його висота, опущена на основу, є середньою лінією і дорівнює половині довжини третьої сторони, тобто h = b/2.

Площа трикутника дорівнює половині добутку довжини його основи на висоту:

S = (1/2)*x*h = (1/2)*x*(b/2) = (1/4)*x*b.

З формули для периметру трикутника, виразимо b:

b = 90 - 2x.

Тоді площа трикутника буде:

S = (1/4)*x*(90 - 2x) = (1/4)*(-2x^2 + 90x) = (-1/2)*x^2 + (45/2)*x.

Ми отримали квадратичну функцію від однієї змінної, яка має вигляд a*x^2 + b*x + c. Знайдемо вершину цієї параболи, яка визначає максимальне значення функції S:

x_vertex = -b/(2a) = -45/(-1) = 45.

Тоді площа трикутника буде максимальною при x = 45:

S_max = (-1/2)*45^2 + (45/2)*45 = 1012.5 кв.см.

Отже, площа рівнобедреного трикутника дорівнює 1012.5 кв.см.

Пошаговое объяснение: