Виріб контролюється одним з двох товарознавців. Перший контролює 60%, а другий - решту виробів.

Імовірність не припуститися помилки для першого 0,7 для другого 0,8. Під час контролю виробу помилки не було. Яка ймовірність того, що його контролював другий товарознавець?

Ответы на вопрос

Отвечает Габрукович Екатерина.

Нехай подія A - виріб був контрольований першим товарознавцем, а подія B - виріб був контрольований другим товарознавцем. Ми шукаємо умовну ймовірність B при умові, що виявлено помилки:

P(B|не помилки) = P(не помилки|B) * P(B) / P(не помилки)

За умовою задачі:

P(A) = 0.6 - ймовірність того, що перший товарознавець контролював виріб,

P(B) = 0.4 - ймовірність того, що другий товарознавець контролював виріб,

P(не помилки|A) = 0.7 - ймовірність не припуститися помилки для першого товарознавця,

P(не помилки|B) = 0.8 - ймовірність не припуститися помилки для другого товарознавця.

Щоб знайти P(не помилки), ми можемо скористатися теоремою повної ймовірності:

P(не помилки) = P(не помилки|A) * P(A) + P(не помилки|B) * P(B)

P(не помилки) = 0.7 * 0.6 + 0.8 * 0.4 = 0.74

Тепер ми можемо обчислити умовну ймовірність:

P(B|не помилки) = P(не помилки|B) * P(B) / P(не помилки) = 0.8 * 0.4 / 0.74 ≈ 0.432

Отже, ймовірність того, що другий товарознавець контролював виріб, дорівнює близько 0.432.