Розв'язати рівняння, використовуючи основну властивість пропорції: a) x : 5 - 21 : 15; б) 5,1

/0,9=x/2,7 в)3+y/8=6/11​

Ответы на вопрос

Отвечает Ашомко Дмитрий.

Пошаговое объяснение:

Основна властивість пропорції - добуток крайніх членів дорівнює добутку середніх членів пропорції.

А) Х:5=21:15

x =  \frac{5 \times 21}{15}  =  \frac{1 \times 21}{3}  = 7

Х=7

Б)

 \frac{5.1}{0.9}  =  \frac{x}{2.7}

0.9x = 5.1 \times 2.7 \\ x =  \frac{5.1 \times 2.7}{0.9}  \\ x = 15.3

В)

 \frac{3 + y}{8}  =  \frac{6}{11}  \\ 3 + y =   \frac{8 \times 6}{11}  \\ 3 + y = 4 \frac{4}{11}  \\ y = 4 \frac{4}{11}  - 3 \\ y = 1 \frac{4}{11}

Отвечает Коровина Настя.
A) x : 5 = 21 : 15

Застосовуючи основну властивість пропорції, ми можемо записати:

x * 15 = 21 * 5

Після цього можна розв'язати це рівняння:

x = (21 * 5) / 15 = 7

Тому розв'язок рівняння a) - x = 7.

б) 5,1 / 0,9 = x / 2,7

Застосовуючи основну властивість пропорції, ми можемо записати:

5,1 / 0,9 = x / 2,7

Помножимо обидві сторони на 2,7, щоб виразити x:

5,1 / 0,9 * 2,7 = x

x = 15,3

Тому розв'язок рівняння б) - x = 15,3.

в) 3 + y/8 = 6/11

Спочатку віднімемо 3 від обох сторін рівняння:

y/8 = 6/11 - 3

y/8 = 6/11 - 33/11

y/8 = -27/11

Тепер помножимо обидві сторони на 8, щоб виразити y:

y = -27/11 * 8 = -216/11

Тому розв'язок рівняння в) - y = -216/11.