Функція розподілу випадкової величини & задається формулою: F(x) = 0 х<-1 (х+1)/2 x є

(-1;1] 1 x>1 Обчислити моду, медіану, математичне сподівання та дисперсію випадкової величини &

Ответы на вопрос

Отвечает Ли Валя.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

У даному випадку, можливі значення випадкової величини & лежать в інтервалі (-1, 1]. Для випадків, коли функція розподілу має ступінчасту форму, як у цьому випадку, модою вважаються значення в точках, де функція розподілу має різкий скачок.

Так як функція розподілу має значення 0 для x < -1, то значення & на цьому інтервалі не враховується. Таким чином, можливі значення випадкової величини лежать в інтервалі (-1, 1], а функція розподілу зростає від 0 до 1. Точка 0 є серединою цього інтервалу, тому модою є 0.
Щоб знайти медіану, потрібно знайти значення x, для якого F(x) = 0.5. За формулою функції розподілу, якщо x належить інтервалу (-1, 1], то F(x) = (x + 1) / 2. Тому, щоб знайти медіану, ми повинні вирішити рівняння:

(x + 1) / 2 = 0.5

x + 1 = 1

x = 0

Таким чином, медіана дорівнює 0.
математичне сподівання:
E(&) = ∫x f(x) dx по всіх значеннях x

E(&) = ∫(-1,1] x (1/2) dx = [x^2/4]_(-1,1] = (1^2/4 - (-1)^2/4) = 1/2.

Тепер знайдемо дисперсію:

Var(&) = E((& - E(&))^2) = E(&^2) - (E(&))^2

E(&^2) = ∫x^2 f(x) dx по всіх значеннях x

E(&^2) = ∫(-1,1] x^2 (1/2) dx = [x^3/6]_(-1,1] = (1/6 - (-1/6)) = 1/3

Отже,

Var(&) = E(&^2) - (E(&))^2 = 1/3 - (1/2)^2 = 1/12.