У магазині продаються фрукти. З них А фруктів – це яблуки, Б фруктів - це груші, а С фруктів – це

мандарини. Скільки фруктів разом продається у магазині, якщо груш у 2 рази більше за яблука, та на 10 більше за мандарини. Мандарин більше за яблука на 2. Сума яблук та мандарин – 26. Груші, яблука та мандарини – це парні числа

Ответы на вопрос

Отвечает Chemeris Oleg.

Давайте позначимо кількість яблук як "А", груші - "Б", а мандарини - "С".

За умовою задачі ми маємо такі відношення:

1. Б = 2А (груші у 2 рази більше за яблука)

2. С = Б + 10 (мандарини на 10 більше за груші)

3. С - А = 2 (мандарини більше за яблука на 2)

4. А + С = 26 (сума яблук та мандаринів дорівнює 26)

5. А, Б, С - парні числа

Застосуємо ці відношення до розв'язання задачі.

За умовою, яблука і мандарини разом дорівнюють 26, тому А + С = 26. Замінимо в цьому рівнянні значення з другого відношення:

А + (Б + 10) = 26

А + Б + 10 = 26

За третім відношенням С - А = 2, тому можемо замінити С на А + 2:

А + Б + 10 = А + 2

Б + 10 = 2

За п'ятим відношенням, А, Б, С - парні числа, тому Б має бути парним числом. Найближче парне число після 2 є 4. Отже, Б = 4.

Підставимо значення Б в друге відношення:

Б = 2А

4 = 2А

А = 2

Тепер ми знаємо, що А = 2 і Б = 4. Підставимо ці значення в перше відношення:

Б = 2А

4 = 2 * 2

Отже, отримали:

А = 2, Б = 4, С = Б + 10 = 4 + 10 = 14.

Отже, у магазині продається 2 яблука, 4 груші і 14 мандаринів. Разом це 2 + 4 + 14 = 20 фруктів.