Периметр трикутника АВС дорівнює 16,8 см. Знайди довжини його сторін, якщо АВ відноситься до ВС як

7 до 5, а ВС відноситься до АС як 3 до 4.

Ответы на вопрос

Отвечает Кручинина Вика.
Давайте позначимо довжину сторони АВ як 7х і довжину сторони ВС як 5х. Тоді довжина сторони АС буде 4/3 * 5х = 20/3 * х.

За визначенням периметра, сума довжин усіх сторін трикутника АВС дорівнює 16,8 см. Тобто, ми можемо записати рівняння:

7х + 5х + 20/3 * х = 16,8

Перетворимо його для знаходження значення х:

21х + 15х + 20х = 16,8 * 3
56х = 50,4
х = 50,4 / 56
х ≈ 0,9

Тепер можемо знайти довжини сторін:

AB = 7х ≈ 7 * 0,9 ≈ 6,3 см
BC = 5х ≈ 5 * 0,9 ≈ 4,5 см
AC = 20/3 * х ≈ 20/3 * 0,9 ≈ 6 см

Отже, довжина сторони АВ ≈ 6,3 см, сторони ВС ≈ 4,5 см, а сторони АС ≈ 6 см.