В їдальні пропонуються на обід такі страви: I (борщ), II (рис з м'ясом) і чай. Група з 30 осіб

робить такі замовлення: 16 осіб взяли борщ, 17 - II блюдо, 19 - чай, 7 - I і II страви, 6 - I і чай, 2 - I, II і чай, 4 - II і чай. Визначити: Скільки людей отримали рівно 2 страви?

Ответы на вопрос

Отвечает Саганець Юлія.

30=16+17+19−7−6−4+2

30=16(борщ)+17(рис з м'ясом)+19(чай)−7(борщ і рис з м'ясом)

−6(борщ і чай)

−4(рис з м'ясом і чай)+2(борщ, рис з м'ясом і чай)

7+6+4−3×2=17−6=11

Кількість людей, які отримали рівно 2 страви, можна визначити як суму всіх перетинів пар множин, мінус тричі об'єднання всіх трьох множин (оскільки кожна така особа враховується тричі): 7+6+4−3×2=17−6=11

Отже, 11 людей отримали рівно 2 страви.