Помогите сделать 2 задачи по математике. Пожалуйста !!! 1. Число птиц определенного вида за год

увеличивается вторе. При первом подсчете птиц было 2000. Сколько их будет через: 4 года; 6 лет? 2. Вычислите, сколько будет выплачено по сложным процентам через 3 года, если начальный взнос равен 5000р и банк выплачивает 12 годовых сложных процентов каждые: полгода; четыре месяца?

Ответы на вопрос

Отвечает Хисматуллина Зилия.

Ответ:

1. Щоб знайти кількість птахів через 4 роки та 6 років, використовуємо формулу для збільшення числа на певний відсоток (в даному випадку, вдвічі):

- Через 4 роки: 2000 * 2^4 = 2000 * 16 = 32000 птахів.

- Через 6 років: 2000 * 2^6 = 2000 * 64 = 128000 птахів.

Отже, через 4 роки буде 32 000 птахів, а через 6 років - 128 000 птахів.

2. Для обчислення суми по складних процентах використаємо формулу складних процентів:

A = P(1 + r/n)^(nt),

де:

- A - сума в кінці періоду.

- P - початковий внесок (5000 рублів).

- r - річна процентна ставка (12% або 0.12 як десяткове число).

- n - кількість разів, які відсотки капіталізуються на рік.

- t - кількість років.

a) Якщо відсотки капіталізуються кожні півроку (n = 2):

A = 5000(1 + 0.12/2)^(2*3) = 5000(1 + 0.06)^6 ≈ 5000 * 1.41851 ≈ 7092.55 рублів.

б) Якщо відсотки капіталізуються кожні чотири місяці (n = 3):

A = 5000(1 + 0.12/3)^(3*3) = 5000(1 + 0.04)^9 ≈ 5000 * 1.50395 ≈ 7519.75 рублів.

Отже, через 3 роки за умови виплати відсотків кожні полгода буде виплачено приблизно 7092.55 рублів, а в разі виплати відсотків кожні чотири місяці - приблизно 7519.75 рублів.