Помогите пж 12 11/18-(x+3/18)=9 13/18


Ответы на вопрос

Отвечает Мастюшкина Олеся.

Відповідь:Давайте розв'яжемо це рівняння:

12 11/18 - (x + 3/18) = 9 13/18

Спочатку віднімемо 3/18 від 12 11/18:

12 11/18 - 3/18 = 12 8/18

Тепер переведемо 12 8/18 в змішаний дріб, спрощуючи дріб:

12 8/18 = 12 4/9 (для спрощення можна поділити чисельник і знаменник на їхній найбільший спільний дільник, який дорівнює 2).

Отже, наше рівняння тепер виглядає так:

12 4/9 - x = 9 13/18

Тепер віднімемо 9 13/18 від 12 4/9:

12 4/9 - 9 13/18 = 12 4/9 - (8 18/18 + 9 13/18) = 12 4/9 - 8 - 9 13/18 = 4 4/9 - 9 13/18

Далі, знайдемо спільний знаменник для 9/18 і 13/18, це буде 18:

4 4/9 - (8/18 - 13/18) = 4 4/9 - (-5/18) = 4 4/9 + 5/18

Тепер додамо ці два дроби:

4 4/9 + 5/18

Для цього переведемо 4 4/9 в неправильний дріб:

4 4/9 = 9 * 4 + 4 = 36 + 4 = 40/9

Тепер ми маємо:

(40/9) + (5/18)

Знайдемо спільний знаменник для цих дробів, це буде 18:

(40/9) + (5/18) = (40/9) + (5/18) * (1/2) = (40/9) + (5/36)

Тепер додамо ці два дроби:

(40/9) + (5/36) = (160/36) + (5/36) = 165/36

Тепер спростимо дріб:

165/36 = 5/36 * (33/7)

Зараз ми маємо дріб, який можна спростити далі:

(5/36) * (33/7) = (5 * 33) / (36 * 7) = 165/252

Тепер спростимо цей дріб, поділивши чисельник і знаменник на їхній найбільший спільний дільник, який дорівнює 3:

(165/252) / 3 = (55/84) / 3 = 55/84 * (1/3) = 55/252

Отже, x дорівнює 55/252.

Покрокове пояснення: