43.50. Медіани грані BDC тетраедра DABC перетинаються в точці О, точка М-середина ребра AD.

Виразіть вектор МО через вектори AB, AC i AD. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ломейко Эля.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

   Нехай точка  N - середина сторони ВС .    

   Вектор   DN = AN - AD = 1/2 ( AC + AB ) - AD ;  тоді вектор

    MO = MD + DO = 1/2 AD + 2/3 DN = 1/2 AD + 2/3 * ( 1/2 ( AC + AB ) -

  - AD ) = 1/2 AD + 1/3 AC + 1/3 AB - 2/3 AD = 1/3 AC + 1/3 AB - 1/6 AD =

            = 1/3 ( AC + AB - 1/2 AD ) ;  MO = 1/3 ( AC + AB - 1/2 AD ) .