Після риболовлі виявилося, що серед спійманих риб 42% карасів. Коли відклали убік 5 риб, з яких 3

карася, серед решти риб 40% були карасями. Скільки всього карасів було спіймано?

Ответы на вопрос

Отвечает Суханов Серёжа.

Спочатку позначимо кількість спійманих риб спочатку як x, а кількість карасів як y.

За першою інформацією, ми знаємо, що 42% спійманих риб - це карасі, тобто:

y = 0.42x

Тепер давайте розглянемо другу частину задачі, коли відклали убік 5 риб, з яких 3 - карасі, і серед решти риб 40% також були карасі.

Кількість карасів, які ми відклали убік, це 3.

Отже, решта риб після відкладання це (x - 5), і ми знаємо, що 40% цих риб - це також карасі:

0.4 * (x - 5) = 0.4x - 2

Тепер ми маємо два рівняння:

y = 0.42x

0.4x - 2 = 3

Замінімо значення y з першого рівняння в другому рівнянні:

0.4x - 2 = 0.42x - 3

Віднімемо 0.4x з обох боків:

-2 = 0.02x - 3

Приберемо -3 з обох боків:

1 = 0.02x

Розділимо обидва боки на 0.02:

x = 50

Тепер, коли ми знайшли загальну кількість спійманих риб (x), ми можемо використовувати перше рівняння, щоб знайти кількість карасів (y):

y = 0.42 * 50

y = 21

Отже, всього було спіймано 21 карася.