Дідусь сидів на лавочці в парку недалеко від курантів і читав книгу. Поки він перебував у парку,

куранти починали відбивати п’ять разів, а всього він нарахував 11 ударів. З останнім ударом курантів він підвівся й пішов додому. О котрій годині це було? (Куранти відбивають кожну годину відповідну часу кількість разів, а також б’ють один раз у половину кожної години.)

Ответы на вопрос

Отвечает Бакытбекова Айжан.

Ответ:

О 4 годині.

Пошаговое объяснение:

Нехай перший раз у присутності дідуся куранти били в х годин х разів. Тоді кожна наступна година буде відповідати кількості ударів, збільшеної на 1 від попередньої: х, х+1, х+2, х+3 і т.д. Кожні півгодини додається також ще один удар.

Оскільки загальна кількість ударів дорівнювала 11, а кількість відбивань п'яти, складемо рівняння:

х+1+(х+1)+1+(х+2)=11 (п'ять відбивань за схемою година-півгодини-година-півгодини відповідають п'яти членам рівняння)

Вирішено рівняння та знайдемо кількість ударів під час першого відбивання:

3х + 5 = 11

3х = 6

х = 2.

Оскільки остання година перебування дідуся в парку відповідає кількості ударів х+2, відповідь 4.