1.Скороти дріб, використовуючи ознаки А)15/60 Б)120/180 В)38/57 Г)63/72 2.Знайди найбільший

спільний дільник чисельника та знаменника дробу. Скороти дріб. А)505/707 Б)321/468

Ответы на вопрос

Отвечает Фролова Дарья.

Ответ:

Пошаговое объяснение:


Отвечает Осипова София.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1.

НСД (15; 60) = 15; роздІлимо на 15 чисельник та знаменник:  15/60 = 1/4

НСД(120;180)=60 роздІлимо на 60 чисельник та знаменник:

120/180 = 2/3

НСД (38; 57) = 19; роздІлимо на 19 чисельник та знаменник: 38/57 = 2/3

НСД (63; 72) = 9; роздІлимо на 9 чисельник та знаменник: 7/8

2.

НСД(505; 707)=101; роздІлимо на 101 чисельник та знаменник:

505/707=5/7

НСД (321; 468)=3; роздІлимо на 3 чисельник та знаменник:

321/468=107/156

Щоб знайти найбільший спільний дільник кількох чисел, треба:

розкласти ці числа на прості множники;

виписати всі спільні множники у знайдених розкладах і обчислити

їх добуток, який і буде найбільшим спільним дільником цих чисел.

Якщо розклади чисел на прості множники не мають спільних

множників, то найбільшим спільним дільником цих чисел є число 1.