Потрібно скласти рівняння: на двох полицях в сумі є 30 книг. Якщо з першої полиці перемістити на

другу 2 книги, то на першій полиці книг буде в два рази менше ніж на другій. Скільки книжок на кожній полиці?

Ответы на вопрос

Отвечает Панченко Ростислав.
30=х-2+(х-2)2
Якщо на першій х-2 то на другій в два рази більше, а разом буде 30 книг
Отвечает Гаджиев Рамазан.
X+y=30
(y+2)/(x-2)=2
y=30-x
(30-x+2)/(x-2)=2
32-x=2*(x-2)
32-x=2x-4
-x-2x=-4-32
-3x=-36
x=-36/(-3)
x=12 книг первая полка
у=30-12=18 книг вторая полка