Одночасно з двох міст, відстань між якими дорівнює 261 км, назустріч один одному виїхали два

легкові автомобілі і зустрілись через 1.8 год. Знайдіть швидкість кожного автомобіля, якщо швидкість першого на 5 км/год більша ніж швидкість другого.

Ответы на вопрос

Отвечает Громова Кристина.
Пусть х (км/ч) - скорость одного автомобиля, тогда
х + 5 (км/ч) - скорость другого автомобиля
261 : 1,8 = 145 (км/ч) - скорость сближения
Уравнение: х + х + 5 = 145
                    2х = 145 - 5
                    2х = 140
                    х = 140 : 2
                    х = 70 (км/ч) - скорость одного автомобиля
                    70 + 5 = 75 (км/ч) - скорость другого автомобиля
Вiдповiдь: 70 км/год i 75 км/год.

Проверка: 
70 * 1,8 + 75 * 1,8 = 261
126 + 135 = 261
261 = 261