Знайдіть відсотковий вміст спирту в розчині, що отриманий при змішуванні 6 л 20% - го і 4 л 80% -

го розчинів спирту.

Ответы на вопрос

Отвечает Сасонный Данил.
1) Пропорция: 6 л - 100% 
                         х л - 20% 
х = 6 * 20 : 100 = 1,2 (л) - масса спирта в растворе;

2) Пропорция: 4 л - 100%
                         х л - 80%
х = 4 * 80 : 100 = 3,2 (л) - масса спирта в растворе;

3) 6 + 4 = 10 (л) - масса нового раствора;

4) 1,2 + 3,2 = 4,4 (л) - масса спирта в новом растворе;

5) Пропорция: 10 л - 100%
                         4,4 л - х%
х = 4,4 * 100 : 10 = 44% - процентное содержание спирта в растворе.

Выражение: (0,2 * 6 + 0,8 * 4) : (6 + 4) * 100 = 44

Вiдповiдь: 44% - вiдсотковий вмiст спирту в розчинi.