Двоє винахідників отримали премію в розмірі 1700 грн, причому другий отримав 40% від того, що

отримав перший, і ще 300 грн. Яку премію отримав кожний?

Ответы на вопрос

Отвечает Бойцова Вероника.
40%=0.4
х - гривень отримав перший винахідник
0.4х+300 - гривень отримав другий винахідник
х+0.4х+300=1700
1.4х=1700-300
1.4х=1400х=1400/1.4=14000/14=1000(грн)
1700-1000=700(грн)
Відповідь:1000 грн отримав перший винахідник;
700грн отримав другий винахідник
Отвечает Бутова Вика.
Пусть один получил х грн., тогда второй 0,4х+300, а в сумме они получили 1700 грн. Получим
х+0,4х+300=1700
1,4х=1400
х=1000 грн. Получил первый
1000*0,4+300=700 грн. получил второй.
Проверка 1000+700=1700