діжки пального вистачає для роботи першого двигуна на 10 годин а для другого двигуна на 15 годин.

Яка частина пального залишилась у діжці після 4 години роботи першого двигуна і 5 годин роботи другого двигуна? На скільки часу вистачить діжки пального якщо двигуни працюватимуть одночасно???? помогите мне пожалуйста!!!! спасибо за ответ

Ответы на вопрос

Отвечает Никишина Юля.

1/10 і 1/15 частини діжки пального використовує, відповідно, перший і другий двигун за 1 годину роботи. За 4 години роботи перший двигун використає 4 · 1/10 = 4/10 = 2/5 частини діжки пального, а за 5 годин роботи другий двигун використає 5 · 1/15 = 5/15 = 1/3 частини діжки пального, тоді у діжці залишиться 1 - (2/5 + 1/3) = 1 - (6 + 5)/15 = 15/15 - 11/15 = 4/15 пального

Працюючи одночасно, вони за годину використовують 1/10 + 1/15 = (3 + 2)/30 = 5/30 = 1/6 діжки пального. Тоді однієї діжки їм вистачить на 1 : (1/6) = 6 годин.

Відповідь: 4/15; 6 годин.