тато купив кавуна маса якого 7 1/3 кг, а мама 2 2/9 кг винограду. Чия покупка дорожча і на скільки,

якщо за 1кг кавуна треба заплатити 2 1/4 грн, а за 1 кг винограду-на 15 3/5грн більше

Ответы на вопрос

Отвечает Дым Макс.

2 1/4 грн = 9/4 грн - треба заплатити за 1 кг кавуна, за умовою задачі.

9/4 + 15 3/5 = 9/4 + 78/5 = 9*5/4*5 + 78*4/5*4 =  45/20 + 312/20 =  

=(45+312)/20 = 357/20 (грн.)  - треба заплатити за 1 кг винограду, так як за 1 кг винограду треба заплатити на 15 3/5 грн. більше, ніж за 1 кг кавуна, за умовою задачі.

9/4 * 7 1/3 = 9/4 * 22/3 = 9*22/4*3 = 198/12 = 16,5 (грн.) - заплатив в тато за кавун, маса якого 7 1/3 кг, за умовою задачі.

357/20 * 2 2/9 = 357/20 * 20/9 = 357*20/9*20 = 357/9 =  39 6/9 =

= 39 цілих 2*3/3*3 = 39 2/3 (грн.) -  заплатила мама за 2 2/9 кг винограду, за умовою задачі.

Тоді:

39 2/3 грн. > 16,5 грн. - так як ціла частина числа 39 2/3 більша за цілу частину числа 16,5.

Отже:

покупка мами дорожча.

Відповідь: покупка мами дорожча.