Знайдіть суму всіх натуральних чисел, кратних 6, які більші за 100 і менші від 200


Ответы на вопрос

Отвечает Яценко Федя.

Відповідь:

2400

Покрокове пояснення:

Суму всіх натуральних чисел, кратних 6, які більші за 100 і менші від 200 можна представити як 6·∑(n₁..nₓ), де n₁-перший натуральний множник, nₓ-останній.

100/6=16,(6), тоді перший множник буде 17 (17*6=102)

200/6=33,(3), тоді останній множник буде 33 (33*6=198)

Знайдемо суму множників від 17 до 33:

(17+33)·(33-17)÷2=50·16÷2=400 (склали перше і останнє число і помножили на кількість пар таких чисел)

Тоді відповідь: 6·400=2400