Човен рухаючись за течією річки, подолає за 3 години таку ж відстань, як за 5 годин, рухаючись

проти течії. Знайдіть власну швидкість човна у стоячій воді, якщо швидкість течії річки 4 км за годину.

Ответы на вопрос

Отвечает Isabaev Alym.

Власна швидкість човна x

Швидкість човна за течією x+4

Швидкість човна проти течії x-4

Маємо рівняння

3(x+4)=5(x-4)

3x+12=5x-20

3x-5x=-20-12

-2x=-32

x=16

Відповідь : 16 км/год

Отвечает Майская Евгения.

Пусть собственная скорость лодки равна х /км/ч/, тогда скорость по течению (х+4)/км/ч./, а против течения  (х-4) /км/ч./, согласно условия составим и решим уравнение.

3*(х+4)=5*(х-4)

3х+12=5х-20

12+20=5х-3х

2х=32

х=32/2

х=16

Значит,собственная скорость лодки 16 км/ч.