Допоможіть із завданнями пліс. №1 Автобус має подолати шлях між двома містами. До першої зупинки

він проїхав 35% усього шляху. Після цього йому залишилося проїхати 3/5 усього шляху та ще 10 км. Знайдіть відстань між містами. №2 Перший майстер може виконати замовлення за 24 год, а другий - за 30 год. Яку частину замовлення виконають майстри за 2,5 год спільної роботи? №3 Автомобіль протягом першої години їхав зі швидкістю 70 км/год, а протягом наступних 1,2 год - зі швидкістю 75 км/год. Знайдіть середню швидкість автомобіля за ці 2,2 год, округлену до сотих кілометра за годину.

Ответы на вопрос

Отвечает Одинцов Святослав.

№ 1.   3/5 = 6/10 = 0,6.

Пусть х (км) - расстояние между городами. Уравнение:

х = 0,35х + 0,6х + 10

х - (0,35х + 0,6х) = 10

х - 0,95х = 10

0,05х = 10

х = 10 : 0,05

х = 200

Вiдповiдь: 200 км вiдстань мiж мiстами.

- - - - - - - - - - - -

№ 2. Всё задание примем за единицу (целое).

1) 1 : 24 = 1/24 - часть задания, которую выполнит первый мастер за 1 час;

2) 1 : 30 = 1/30 - часть задания, которую выполнит второй мастер за 1 час;

3) 1/24 + 1/30 = 5/120 + 4/120 = 9/120 = 3/40 - часть задания, которую они выполнят вместе за 1 час;

4) 3/40 · 5/2 = (3·1)/(8·2) = 3/16 - часть задания, которую выполнят оба мастера за 2,5 ч при совместной работе.

Пояснения: 2,5 = 25/10 = 5/2 - сократили на 5.

Вiдповiдь: 3/16 частину замовлення.

- - - - - - - - - - - -

№ 3.

Выражение: (70 · 1 + 75 · 1,2) : (1 + 1,2) = 72,(72).

1) 70 · 1 = 70 (км) - проехал автомобиль за 1 час;

2) 75 · 1,2 = 90 (км) - проехал автомобиль за 1,2 часа;

3) 70 + 90 = 160 (км) - весь путь автомобиля;

4) 1 + 1,2 = 2,2 (ч) - время, затраченное на этот путь;

5) 160 : 2,2 = 72,727... ≈ 72,73 (км/ч) - средняя скорость автомобиля.

Вiдповiдь: 72,73 км/год середн. швидкiсть автомобiля.