Уақытты сағат есебімен жай бөлшек түрінде жазып, немесе ондық бөлшек түрінде жазу: 12мин; 5мин:;

1сағ30мин; 1сағ36мин; 2сағ15мин; 3сағ50мин Өтінем сіздерден көмектесіп жіберіңізші

Ответы на вопрос

Отвечает Onyshchuk Angelina.

Ответ:

Перевод: Запишите время в часах простой дробью или десятичной дробью:

12 минут; 5 минут; 1 час 30 минут; 1 час 36 минут; 2 часа 15 минут; 3 часа 50 минут.

Известно: 1 час = 1 ч = 60 минут = 60 мин.

12 мин = 12/60 часа = 1/5 часа = 0,2 часа

5 мин = 5/60 часа = 1/12 часа = 0,08(3) часа

1 час 30 мин = 1 час + 30/60 часа = 1 час + 1/2 часа = 1 1/2 часа = 1,5 часа

1 час 36 мин = 1 час + 36/60 часа = 1 час + 6/10 часа = 1 6/10 часа = 1,6 часа

2 часа 15 мин=2 часа+15/60 часа=2 часа+1/4 часа=2 1/4 часа=2,25 часа

3 часа 50 мин=3 часа+50/60 часа=3 часа+5/6 часа=3 5/6 часа=2,8(3) часа