Біля школи посадили 54 троянди,81 айстру та 135 жоржин так,що на всіх грядках квітів кожного виду

було найбільшим з можливих . Скільки квітів кожного виду посадили на одній ділянці? Помогите умоляю!!

Ответы на вопрос

Отвечает Мартинюк Марійка.

Ответ:

На кожній ділянці посадили: 2 троянди, 3 айстри, 5 жоржин

Пошаговое объяснение:

Троянд -54

Айстр - 81

Жоржин - 135

Знайдемо  найбільший спільний дільник

для цього розкладемо числа на множники

54 = 2 * 3 * 3 * 3

81 = 3 * 3 * 3 * 3

135 = 3 *3 * 3 *5

Спільні множники чисел 3; 3; 3

НСД(54;81;135)=3*3*3=27

Троянди

54:27=2

Айстри

81:27=3

Жоржини

135:27=5

На кожній ділянці посадили: 2 троянди, 3 айстри, 5 жоржин